Наступний 2013 рік в Україні оголошено роком фізичного здоров’я та екології (публікація в газеті «Неділя» №52 (472) 28грудня -10 січня 2012 року)

  

 

Андрій Погорєлов: «Плануючи із науковцями та екологічною громадськістю краю природоохоронні заходи, насамперед звертаємо увагу на вразливі місця, або ті, які найбільше піддалися антропогенному впливу»

 

Наступний 2013 рік в Україні оголошено роком фізичного здоров’я та екології. Насаперед це означає, що основна увага буде приділена сприянню громадським організаціям та екологічним рухам, організації спільних заходів влади, бізнесу та громадськості щодо покращення стану довкілля. На наступний рік чимало екологічних форумів заплановано провести під патронатом Президента України тощо. Отже спробуємо проаналізувати із якими надбаннями  наша область вступає у прийдешній рік екології. Вивчивши Закарпатську частину національної доповіді з охорони навколишнього природного середовища за минулий рік стає зрозумілим, що завдань перед екологами було поставлено чимало. Які напрацювання вдалося здійснити і які плани на майбутнє, ми спитали у начальника держуправління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області Андрія Погорєлова.  Детальніше »

7 липня — День працівника природоохоронної оправи (публікація в газеті «Неділя» №27 (447) 6-12 липня 2012 року)

  

стаття про Погорєлова А.В. в газеті "Неділя"Закарпаття як унікальний куточок України та й усього Карпатського регіону відіграє важливу роль в частині збереження навколишнього природного середовища. Насамперед геополітичне становище області та статус лідера природоохоронної галузі зобов’язує до максимальної координації зусиль усіх природоохоронних відомств та співпраці з міжнародними організаціями.

Провівши моніторинг інформації щодо охорони довкілля у регіоні стає зрозумілим, що зроблено чимало у цій шляхетній справі та багато чого ще потрібно зробити. Відрадно, що є спеціалісти, які постійно тримають руку на «пульсі довкілля». Нині наша розмова з начальником Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області Андрієм Погореловим.  Детальніше »

Моніторинг довкілля, як засіб для прийняття управлінських рішень

  

Ми живемо у часі коли у всьому світі інтенсивний економічний і промисловий розвиток та збільшення обсягів використання природних ресурсів веде до все більшого навантаження на навколишнє середовище. На допомогу у вирішенні екологічних питань, як і у всі інші сфери людської діяльності, приходить впровадження новітніх інформаційно-комунікативних технологій. До прикладу, у розвинених країнах світу, електронні засоби геодезії та геоінформаційні системи (ГІС) давно вже використовуються для розв’язання екологічних проблем та здійснення державного управління у сфері охорони навколишнього природного середовища.   Детальніше »

Надзвичайно важливим є не очікувати деградаційних процесів у природних екосистемах, а вже зараз, формувати все збережене

  

Закарпатська область відноситься до найбільш чистих в екологічному плані регіонів України і представляє значні перспективи для транскордонної природоохоронної співпраці. Переважно гірська і вкрита лісами територія Закарпаття відіграє важливу роль, як водозбірний басейн верхів’я р. Тиса та її приток. Наявність унікальних, подекуди єдиних в Європі, здебільшого природних ландшафтів, а також багатого біологічного і ландшафтного різноманіття з високою часткою природно-заповідних територій (13,8% від площі області)  є природною скарбницею, як для регіону, так країни і світу.  Детальніше »

Збереження та стале використання природних ресурсів Карпат вимагає співпраці всіх країн Карпатського регіону

  

Карпати справедливо вважають природною скарбницею не тільки європейського, але й світового значення. Поряд з Альпами і Балканами вони характеризуються найбільшою біорізноманітністю, значним природно-ресурсним та рекреаційним потенціалом, високим рівнем збереженості дикої природи та самобутнім культурним спадком.

Збереження та стале використання природних ресурсів Карпат – як однієї з найпотужніших і найцікавіших гірських систем континенту вимагає належної співпраці усіх країн Карпатського регіону. Тому у 2003 році в рамках Карпатської конвенції було укладено низку угод про співпрацю у різних сферах життя народів Карпат і насамперед у сфері охорони навколишнього природного середовища. Відповідно до положень Конвенції Карпати  є важливою частиною екологічного, економічного, культурного, рекреаційного довкілля та середовища існування у серці Європи, спільного для багатьох народів та країн.  Детальніше »