21.12.2012 Андрій Погорєлов: «Ми повинні зберегти Ужгород з усіма «родзинками», що роблять його неповторним»

pogorelov

Ось і добігає кінця ще один рік роботи Ужгородської міської ради VІ скликання. На черзі – формування бюджету міста на 2013 рік. Нещодавно ж депутати ухвалили програму соціально-економічного розвитку міста. Чи вдалося зробити все заплановане у 2012 році? Які напрацювання у депутатського корпусу на рік наступний? Про це запитуємо у голови депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури та екології Ужгородської міської ради Андрія Погорєлова.

–     Андрію Вікторовичу, що зроблено за рік у сфері ужгородського ЖКГ?

–     Для покращення роботи окремих галузей комунального господарства міста затверджено низку програм, виконання яких, переконаний, дасть позитивний і відчутний для ужгородців результат. Зокрема, програмою «Питна вода міста Ужгорода на 2012–2020 роки» передбачено капітальний ремонт і реконструкцію об’єктів водопостачання та водовідведення міста, удосконалення і збільшення потужностей каналізаційно-очисних споруд міста, які вже зношені й застарілі. Також ухвалена Програма капітального ремонту та реконструкції мережі зовнішнього освітлення на 2012–2016 роки, Програма охорони навколишнього природного середовища на 2012–2015 роки, Програма благоустрою міста Ужгорода на 2012–2015 роки, Програма регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2012–2014 роки, Програма модернізації, капітального ремонту, заміни ліфтів та їх диспетчеризації в житловому фонді м. Ужгорода на 2012–2014 роки, Програма підтримки ОСББ на 2012–2015 роки. Багато вдалося зробити в поточному році, інше – буде продовжено в наступному. Насамперед розпочато виконання робіт із реконструкції двох найстаріших вулиць міста – Мукачівської та Швабської. На жаль, на вул. Мукачівській виконано тільки частину робіт у зв’язку з обмеженим фінансуванням. Але їх виконання обов’язково буде продовжено з настанням сприятливих погодних умов навесні 2013 року. На вул. Швабській вдалося виконати більшу частину робіт: відновлено роботу системи водовідведення, влаштовано нове асфальтобетонне покриття проїзної частини, підготовлено місця для нових зелених насаджень, тривають роботи з укладання бруківкою тротуарів. Крім того, спільно з Ужгородською районною адміністрацією проведено низку заходів щодо запобігання самовільному займанню побутових відходів у межах міського полігону побутових відходів. Тепер проводиться облаштування під’їзних шляхів до четвертої черги полігону.

–     Які ще актуальні рішення були ухвалені депутатським корпусом у цьому році?

–     Найперше відмічу – надання згоди на укладання договору про спільну діяльність міського «Водоканалу» з інвесторами. Укладання такого документа насамперед передбачає підвищення якості надання житлово-комунальних послуг населенню, забезпечення цілодобового постачання питною водою м. Ужгорода, модернізації та відновлення матеріально-технічної бази комунального підприємства тощо. Не менш важливою та актуальною стала робота щодо облаштування нового кладовища, адже потенціал наявного в с. Барвінку вичерпаний. Робочою групою підготовлені необхідні документи для затвердження місця його розташування та початку робіт з облаштування.

–     Що передбачає програма соціально-економічного розвитку міста на наступний рік?

–     Оскільки формування бюджету міста відбувається на основі програмно-цільового методу, то Програма соціального та економічного розвитку міста на 2013 рік – це сукупність цільових Програм, спрямованих на підтримку різних галузей (житлово-комунального господарства, освіти, медицини, культури тощо). Значна частина коштів з бюджету міста буде спрямована на реалізацію заходів, передбачених зазначеними Програмами, зокрема на реконструкцію наявних пересувних насосних станцій (ПНС), каналізаційно-насосних станцій (КНС), співфінансування будівництва КНС для мікрорайону Червениця та інші; також на виконання робіт із ремонту кабельних мереж і заміни на енергоефективні в межах 10-12 магістральних вулиць міста; утримання та капітальний, поточний ремонти об’єктів міського благоустрою; будівництво притулку для безпритульних тварин та їх утримання шляхом співфінансування з інвесторами; завершення робіт із виготовлення картографічних матеріалів на об’єкти природно-заповідного фонду міста, встановлення інформаційних знаків та інші роботи, пов’язані з покращенням їх естетичного стану тощо.

–     Розкажіть про ремонт доріг, прибирання і модернізацію зовнішнього освітлення.

–  На виконання програми економічного та соціального розвитку міста на 2012 рік, для покращення технічного й естетичного стану об’єктів міського благоустрою за кошти міського бюджету, субвенції з обласного та державного бюджетів виконано величезний обсяг робіт. Отже, цифри – річ уперта. Поточний ремонт міських шляхів здійснено на загальну суму 1555,7 тис. грн., капітальний ремонт міських шляхів – на суму близько 300,0 тис. грн.; на ремонт внутрішньоквартальних територій витрачено близько 20,0 тис. грн., тротуарів – 278,0 тис. грн. (вулиці Минайська, Берчені, Заньковецької і т. д.). Також, на виконання «Програми модернізації, капітального ремонту, заміни ліфтів та їх диспетчеризації в житловому фонді м. Ужгорода на 2012–2014 роки», проведено капітальний ремонт ліфтів, чим відновлено роботу всіх ліфтів, які було зупинено у зв’язку із закінченням 25-річного терміну експлуатації.

Програмою економічного та соціального розвитку міста на 2012 рік передбачено і виконано: ремонт 15 покрівель багатоквартирних житлових будинків, ремонт систем водопостачання та водовідведення на 6 об’єктах комунальної власності. На виконання програми встановлення автономного опалення малозабезпеченим мешканцям міста спільними зусиллями з ПАТ «Закарпаттяобленерго» встановлено електричне автономне опалення у 160-ти квартирах незахищених верств населення, також на стадії завершення перебуває виготовлення 208 комплектів технічних умов та проектної документації. Виконання цих заходів дасть змогу завершити нелегкий шлях децентралізації об’єктів комунальної та соціальної сфер від центрального опалення. На жаль, через обмежене фінансування, виконання робіт із модернізації мережі зовнішнього освітлення міста не проводилося, натомість виготовлено проектно-кошторисну документацію та отримано експертні звіти. Протягом поточного року експлуатаційною організацією КП «Уж-Світло» виконано підтримуючі, поточні ремонти мереж у межах близько двадцяти вулиць міста, замінено близько трьох кілометрів кабельних мереж, термін експлуатації яких закінчився.

–     На нещодавньому пленарному засіданні сесії міської ради було затверджене Положення про пайову участь власників квартир у капітальному ремонті багатоквартирних будинків. Про що йде мова?

–     Даним Положенням передбачається, що мешканці багатоквартирних житлових будинків повинні брати безпосередню участь у фінансуванні робіт з капітального ремонту контрактивних елементів або будинку в цілому. За попередніми підрахунками, 95-97% житлового фонду приватизовано, тому вважаю за необхідне реалізувати виконання цілей даного Положення. Така практика існує у розвинутих європейських країнах, виконання цього Положення сприятиме покращенню технічного стану будинків.

–     На нещодавньому засіданні депутати клопотали про виділення Ужгороду в наступному році 70-ти мільйонів гривень на реконструкцію архітектури міста. Що спонукало звернутися по допомогу до Президента?

–     Усі проблемні питання вирішує фінансування. Міський бюджет не в змозі профінансувати всі проекти та програми, навіть якщо вони є першочерговими для міста. Багато сподівань покладається на приватні та державні інвестиції – з огляду на те, що чимало історичних будівель потребують якісної реконструкції, а це означає і заміну мережі водопостачання та водовідведення, електромережі, які вже застаріли, бо збудовані ще за часів Австро-Угорщини чи Чехословаччини. Тут потрібні величезні кошти. Тому депутати і звернулися до керівництва держави з проханням допомогти у цьому питанні. Адже Ужгород – ворота України, він є візиткою та «першим враженням» приїжджих туристів з-за кордону. Ми повинні зберегти його з усіма «родзинками», що роблять його неповторним.

Іннеса МАНЗУЛИЧ, «Ужгород»,

Катерина Бізіля

 

Залишити коментар